wtorek, 8 września 2015

Poradnik dla tych, którzy chcą być humanitarni....czyli o tym, jak dziś trzeba wyzbyć się inteligencji, żeby nie wyjść na rasistę

W ostatnich dniach część z Państwa bardzo usilnie starała się mnie i myślących podobnie do mnie obrazić, gdy wyraziliśmy swój sceptycyzm odnośnie hurraoptymizmu dotyczącego sprowadzenia jak największej liczby uchodźców do Polski/ Europy.
Nie, nie jestem autorką tekstów "jebać ciapatych", "zagazować", "zbombardować", itd.
Tak, zaznaczyłam, że bezsprzecznie spotkała tych ludzi wielka tragedia (tych, którzy są faktycznie wojennymi uchodźcami i tym ludziom należy pomóc).
Nie przeszkadza mi żaden kolor skóry, odmienny od mojego.
Mimo wszystko, część z Państwa (niestety ta mniejsza część porządnych ludzi) nazwała mnie na fejsie bardziej lub mniej bezpośrednio rasistką, ksenofobem,osobą z brakiem empatii, a nawet manipulatorką (mimo, iż z pisania kompletnie żadnych zysków nie mam. Nie mam nawet reklam na blogu, więc nie do końca zrozumiałe jest dla mnie w jakim celu miałabym kimkolwiek manipulować).
To smutne w każdym razie.
Chlip, chlip, chlip.
Moja wczorajsza cukinia na obiad nie smakowała już tak samo jak przedtem.
Aby się zrehabilitować w Państwa oczach i nie pozwolić na podobne błędy innym blogerom, czy też ogólnie osobom wypowiadającym się publicznie, przeanalizowawszy dokładnie Państwa wypowiedzi, postanowiłam napisać krótki poradnik o tym, jak być dobrym człowiekiem.
Jak być człowiekiem humanitarnym.
Ściśle według Państwa definicji HUMANITARYZM W 20 PUNKTACH :)

Punkt pierwszy
Nie wolno Ci posiadać wątpliwości. Walisz za tłumem skandującym miłe hasła- tak robią dobrzy ludzie. Im mniej się znasz na ekonomii i wiesz o dziurach budżetowych ojczystego kraju, tym lepiej. Nie musisz odpowiadać sobie na pytania typu "co ma do zaoferowania uchodźcom Polska, która nie pokrywa podstawowych potrzeb, typu opieka zdrowotna,nawet swoich własnych obywateli?"
Jak Cię ktoś o to zapyta: wyzwij od rasistów.

Punkt drugi
żongluj historią. Ludzie sobie pomyślą "mójbosze, jaki on mądry, tyle wie! Taki mądry człowiek na pewno ma rację" i już są Twoi! Ludzie są leniwi, nie sprawdzają faktów, mało kto się historią interesuje. To nie Pudelek.
Opowiedz im zatem, jak to Polacy w Iranie w czterdziestym drugim, z 75% przewagą zdrowych mężczyzn w sile wieku, kroczyli plując od czasu do czasu pomagającym ludziom dobrego serca w twarz i dostali schronienie. Udowodnij im, że tak właśnie wyglądali i zachowywali się Polacy i w ogóle wszyscy wojenni uchodźcy.

Punkt trzeci
Choć raz wspomnij o Unii. Najlepiej coś takiego, bo to jest level expert:
 "a jak Unia pieniążki dawała, to się łapy wyciągało, a pomagać to teraz nie ma komu"
Dorzuć "typowe", aby zakończyć mocnym akcentem.
Nie musisz wiedzieć, że Unia pieniążków nie dawała za frajer. A nawet, że Afryka nie należy do Unii więc nie mamy wobec niej zobowiązań politycznych. Nie musisz wiedzieć, że Polska ma prawo negocjować, nie zgadzać się, proponować i że Unia służy do wzmacniania państw członkowskich, a nie pogłębiania ich chujowej sytuacji.
Jak ktoś ci o tym napisze, to to właśnie jest ksenofobia.
Nie zapomnij mu o tym powiedzieć.

Punkt czwarty
Koniecznie napisz, że to Europa jest winna zaistniałej sytuacji.
Jak ktoś napisze, że gówno prawda, bo Syria zmaga się z wojną domową, odpowiedz, że to są tylko oficjalne wiadomości.
A prawdy są dwie, jak ze Smoleńskiem.
Wyzwij od idiotów.

Punkt piąty
Pamiętaj żeby ufać swoim przeczuciom. Jeśli Twoje serduszko podpowiada Ci, że będziemy bezpieczni to znaczy, że będziemy bezpieczni. Pamiętaj również, że to Ty, ja, pani Kowalska i Pan Malinowski jesteśmy ekspertami od wszystkiego. Jak na prawdziwych Polaków przystało. Jesteśmy ekspertami także od kwestii bezpieczeństwa narodowego, bo czemuż by i nie? Co na Bobra o bezpieczeństwie może wiedzieć jakiś Polko? (http://www.fronda.pl/a/gen-polko-polska-nie-poradzi-sobie-z-nielegalnymi-imigrantami,56391.html   tak wiem, że źródłem jest Fronda, ale wywiad to wywiad, mnie nadal nie interesuje stanowisko redaktorów portalu)
I że co, że generał w stopniu doktora nauk wojskowych? Że pracował w Iraku? Że były dowódca GROMu? Że zajmował się bezpieczeństwem narodowym?
 Weź im powiedz tak:
"a co to, kuffffa, za autorytet?!"
albo
"w dupie był, gówno widział"
to też jest dobre, hehehehe.
Gwarantuję pełen sukces, szczękę będą mieli na ziemi.
Pamiętaj, że rozmawiasz z idiotami.
Oni w sprawie in vitro chodzą do lekarza, a nie pytają Zelnika, czy księdza.
Barany.

Punkt szósty
Wyśmiej terroryzm.
Spytaj retorycznie, jak niby, kuźwa, terroryści mieliby się przedostać przez granicę z setkami tysięcy osób o nieznanej tożsamości?
Popukaj się przy tym palcem w czoło.
Nie zobaczą tego, ale i tak wymowne.

Punkt siódmy
Wyśmiej różnice kulturowe.
Wszyscy jesteśmy ludźmi i to się liczy, nie powinno nam przeszkadzać, że pewną butę i pogardę dla innowierców porażająca część młodych islamistów wysysa już z mlekiem matki.
Zresztą jakie to różnice, że co? Że można mieć cztery żony? Toć należy im współczuć- cztery teściowe.
Że tam sypiają z kilkuletnimi żonami? A co, nasi księża nie sypiają? Wszyscy raptem święci?
Że homoseksualistom urządzają publiczne egzekucje? A nasi to co, tęczy nie palili?
Że w poradnikach podróżniczych zaleca się nie kokietowanie Syryjczyków, gdyż to dla nich sygnał do seksu? (nie, nie podają, czy kokietowanie to muśnięcie reki, zalotny uśmiech, czy choćby spojrzenie w stronę Syryjczyka). A mało to w Polsce spraw sądowych o niezrozumienie kobiecych intencji? Kobiety mają zatem doświadczenie. Same sobie winne, prowokują lafiryndy to mają, wiadomo.
I jak się tak przyjrzysz, to wychodzi na to, że jesteśmy tacy sami.
Jak Ci nie wychodzi to przechyl głowę. Zmruż oczy. A teraz je zamknij i sobie wyobraź, że przecież wszyscy mamy głowy, nosy, dupy, ręce- no tacy sami, ewentualnie trochę inni.
Porównaj takiego Polaka i Anglika, wszak wiadomo ilu Polaków w Anglii.
Oni też równie egzotyczni kulturowo, a jakoś Polacy z nimi żyją.
Można? Można.


Punkt ósmy
Napisz o Polakach na emigracji.
Tajemnicą poliszynela jest, że te nieroby boją się o własny socjal, dlatego nie chcą się dzielić. Ubliż wszystkim, to patologiczny margines, nieudacznicy.
Podkreśl, że gdyby było inaczej, żyliby sobie spokojnie w Polsce. W końcu uczciwi i wykształceni ludzie nie muszą wyjeżdżać, tylko żyją sobie godnie w ojczystym kraju miodem i mlekiem płynącym.
Nic dziwnego, że taka hołota pisze o innych nieudacznikach, co to im ciężko: np. emerytach, rencistach, czy tych niby zapieprzających za najniższą krajową.
Przygadaj im, że trzeba się było uczyć!
Każdy ma to, na co zasłużył, jak nie mają na chleb niech se żrą ciastka i takie tam.
Na koniec udowodnij im, że się mylą ostatecznie. Powiedz im, ile masz kasy. No bo jak, kuźwa, w Polsce może być bieda, skoro Ty jesteś bogaty? A skoro jesteś bogaty, to stać nas na pomoc absolutnie wszystkim potrzebującym i basta.

Punkt dziewiąty
Nie odpowiadaj na poniższe pytania:
Jak polska służba zdrowia poradzi sobie z egzotycznymi chorobami, wszak to inny klimat, skoro na leczenie rodzimych nie ma funduszy?
Czym się z uchodźcami dzielić- dziurą budżetową, śmieciówkami, chlebem, którego nie ma dostatecznie dużo w domu rencisty, który na miesiąc ma 700 zł?
Gdzie ich zaprosić? Do niedogrzanych mieszkań emerytów, z których ponad 50% żyje za mniej niż 10 zł dziennie? Władze mają zamiar im szałasy wybudować, czy pozabierać wszystkie dostępne mieszkania socjalne?
Jak sobie poradzimy z odmienną kulturą, w której dominuje agresja i pogarda do wszystkiego co nie po myśli?
Czy to prawda, że liczby oficjalne uchodźców należy pomnożyć, gdyż każdy ma prawo ściągnąć do siebie rodzinę, a jak wiadomo samych żon może być 4, co do dzieci to nie ma limitów?
To prowokacja, a Ty nie jesteś głupi.

Punkt dziesiąty
Nie daj sobie pierdolić o jakimś raporcie UNICEFu, że tam niby polskie dzieci wśród tych najbiedniejszych w Europie i same potrzebują pomocy. Bieda, to jest jak się zarabia jednego dolara dziennie. Jak się zarabia najniższą krajową, to już można się podzielić. Zaśpiewaj "Wszystkie dzieci nasze są" Majki Jeżowskiej i rzuć w adwersarza zdjęciem martwego dziecka uchodźcy. To go wpędzi w poczucie winy za śmierć nawet tych dzieci, których rodzice, jak donoszą media i siostra ojca, wybrali się z Turcji do Grecji po socjal, w tym nowe zęby.


Punkt jedenasty
W przypadku, gdy rozmówca z punktu dziesiątego, który dostał w twarz zdjęciem martwego dziecka okaże się być potworem bez uczuć i wyjedzie z tragiczną sytuacją polskich rodziców dzieci niepełnosprawnych i samych dzieci oczywiście- zignoruj go.
Co będziesz gadał z takim brodzikiem intelektualnym bez serca...

Punkt dwunasty
Pamiętaj, że nie sztuką jest dostrzec tragedię za ścianą, gdy polskim rodzicom dzieci odbiera się z biedy.
Wszak to pod nosem, każdy głupi by zauważył.
Prawdziwie wrażliwy człowiek widzi tragedię daleko, tam, gdzie inni nie dostrzegają, choćby na wojnie.

Punkt trzynasty
Pamiętaj, że media kłamią.
Wszelkie relacje z obrzucanych gównem autokarów, wszelkie filmiki z YouTube o wyrzucaniu żywności przez (przecież głodnych) uchodźców, jak i wszelkie doniesienia o gwałtach na wolontariuszkach, napadach na ludność cywilną goszczących krajów, nietolerancji islamistów względem kultury europejskiej są nieprawdziwe. Nawet te pisane/nagrane przez ludzi, którzy mają/mieli bezpośredni z uchodźcami kontakt. To manipulatorzy i kłamczuszki.
Zresztą sfrustrowanym ludziom wolno więcej.
Znaczy nie Tobie. Ty jak byś pieprznął kamieniem w okno sąsiadów w ramach frustracji, bo jak porażającej części Polaków, jest Ci coraz trudniej związać koniec z końcem miałbyś mały problem.
Nie kłamie np. Gazeta Wyborcza​, która strzela przypadkowe foty uchodźcom, pokazując jaka jest prawda. A prawda jest taka, że tam na każdym zdjęciu jest kobieta z dzieckiem. A nie jak twierdzi ten głupi ONZet, że 75% uchodźców to mężczyźni.
Nie pomyl co jest manipulacją, to ważne.

Punkt czternasty
Popieraj wszelkie inicjatywy humanitarne wobec uchodźców.
Jak na przykład rozdawanie mieszkań socjalnych w Gdańsku.
One i tak miały trafić do patologii- wiesz, ludzi najuboższych, niepełnosprawnych z niskimi dochodami, sierot z domów dziecka, ofiar niebieskiej linii, itd. Zresztą na takie mieszkanie czeka się kilkanaście lat. Czekali? To poczekają dalej. I nie ma tematu.

Punkt piętnasty
Koniecznie udowodnij, że możesz oszacować ludzkie cierpienie.
Z przekonaniem opowiedz o tym, jak to śmierć zastrzelonego dziecka w kraju ogarniętym wojną bardziej boli od śmierci dziecka w europejskim kraju, który nie refunduje wielu leków ratujących życie, bo go na to nie stać.

Punkt szesnasty
Wytłumacz raz i dosadnie tym idiotom, że gdyby nie byli tacy sceptyczni, to ci wszyscy młodzi uchodźcy, płci męskiej, zabraliby swoje rodziny. A tak to co? Mieli oglądać ich niezadowolone gęby? Jeść na Węgrzech jakieś gówniane kanapki? To chyba logiczne, że pozostawienie swoich żon i dzieci w strefie wojny było dla nich bezpieczniejsze. Na koniec powiedz, że każdy szanujący się mężczyzna zrobiłby dokładnie tak samo, Twój mąż również (panowie heteroseksualni mogą podać za przykład siebie lub własnego ojca, wuja, brata, dziadka, itd.).

Punkt siedemnasty
Jak Ci się skończą argumenty krzycz o wstydzie.
No napisz po prostu "wstyd" i postaw dużo wykrzykników.
To bardzo wymowne i przekonujące.
Gwarantuje Ci, że rozmówca będzie się wstydził, że w ogóle rozmawia.


Punkt osiemnasty
Porównaj chrześcijaństwo z islamem.
Opowiedz tym gamoniom i ignorantom, że i tu i tu są święte wojny, honorowe zabójstwa i samobójstwa, że taki rodzimy moher od fanatyka islamskiego to właściwie niczym się nie różni. I jeden, i drugi może np. zjeść swoją żonę (http://www.polishexpress.co.uk/dajemy-ci-przyzwolenie-na-zjedzenie-swojej-zony-ale-tylko-wtedy-gdy-bedziesz-naprawde-glodny/) itd.
Niech się uczą, nieuki cholerne.

Punkt dziewiętnasty
Odnośnie terroryzmu, narzucania kultury islamskiej, itd.- nie daj sobie wmówić, że Polacy nie powinni działać zgodnie z hasłem "mądry Polak po szkodzie". To przysłowie. Przysłowia są mądrością narodów.
Skąd kto może wiedzieć, jak to będzie? Argumenty o tym, jak to wygląda załóżmy we Francji systematycznie ignoruj, bowiem naukowo dowiedziono, że człowiek nie jest w stanie przewidzieć, że ogień parzy, dopóki nie wsadzi łapy.
Nie pamiętam naukowca tylko, być może ksiądz Oko.

Punkt dwudziesty i najważniejszy
Absolutnie nie daj sobie wmówić, że państwo w pierwszej kolejności powinno zadbać o swoich obywateli i nie szarpać się na pomoc, na którą go nie stać. Nie daj sobie wmówić, że pomoc też może być szkodliwa. Że nie sztuką jest pomagać jednym, kosztem drugich. I że istnieje zjawisko wylania dziecka z kąpielą.
I pamiętaj- w kwestiach formy pomocy, ilości optymalnej uchodźców dla Polski, itp. nie czekaj absolutnie na żadne opinie ekspertów z różnych dziedzin.
Krzycz głośno i namiętnie.
Ludzi o odmiennym zdaniu koniecznie obrażaj. W końcu wiesz najlepiej. Jesteś specem od wszystkiego: kulturoznawstwa, socjologii, psychologii, bezpieczeństwa wewnętrznego, ekonomii, itd.

Jeśli spełniłeś którykolwiek z punktów, nie mówiąc o wszystkich
JESTEŚ HUMANITARNY, ŻE JA PIERDOLĘ!!!!
Moje gratulacje, Mistrzu!
Chapeau bas!

(nie)typowa Matka Polka

10 komentarzy:

 1. Ja najwyraźniej jestem niehumanitarna jak ja pierdolę, ale trudno będę musiała z tym jakoś żyć...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tego chyba nie przeżyję i popełnię harakiri. Aaaaaa:)))

   Usuń
 2. Jestem pod wrażeniem. Lepiej nie można było tego ująć.
  Punkt 3 i 7 wymiata! 8, 9, 10, 11, 14 i 15 też rewelka!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie punkty to dowalenie w samo sedno. Ja jakos zupelnie nie poczuwam sie do takiego humanitaryzmu. Prawda, jak kazde g***o predzej czy pozniej na wierzch wyplynie, juz niedlugo zaczna sie zamachy terrorystyczne. Mowi sie o co najmniej 4 tysiacach przeszmuglowanych do Europy wsrod tlumu uchodzcow, wojownikow ISIS. Zgadnijcie, czy beda mieli trudne zadanie przekonac do krwawej walki tych mlodych, sfrustrowanych i zestresowanych warunkami bytowymi tutaj uciekinierow.
  A poza tym, o co ten zgielk? Przeciez zaden z nich nie pozwoli sie zakwaterowac w Polsce, a jesli, to na krotko, a potem przedrze sie do nas.

  OdpowiedzUsuń
 4. Aniu,
  Masz niestety racje i to w kazdym punkie:((((( Wolalabym abys sie mylila, ale wiem , ze nie i mysle tak samo jak ty.Czy nie powinnas pisac ksiazki.Masz talent.
  Boje sie tego o sie dzieje w Europie chociaz sama w niej nie mieszkam.
  Jesli chodzi o Gw to manipulaja goni w niej anipulacje.pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobre, he he he! Wczoraj córka opowiadała że w pracy (bar/restauracja) miała klientów samych Niemców. No mecz Szkocja-Niemcy był to przyjechali. I tak niechcąco jakoś puszczali wiadomości na ekranach. Z Niemiec. Córka poczuła się jak w trzydziestym trzecim przed holokaustem. Takie nastroje w NIemczech.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja te nie jestem niehumanitarna:))),ale na szczescie nie ma mnie w europie,a tu mam nadzieje nie doplyna:))))Dorusia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mialo byc ze jestem niehumanitarna:))))Dorusia

   Usuń
 7. Wiesz co? Ja się zaczynam bać o Twój blog. I Twój profil na FB. Ktoś się w końcu znajdzie, kto uzna, że jesteś elementem wywrotowym.
  Jakby co, to stanę za Tobą murem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Niom - ładnie. Na szczęscie nie uważam CIę za rasistkę i co tam jeszcze..I na szczęście na fijs nie chodzę. Też się boje co może byc tym bardziej ,że jak wspominałam pracuje w integracyjnym ośrodku....
  Bezwzględnie w tej fali uchodżców są terroryści allbo przyszli terroryści ,I pomimo wszelkich różnic religijnych itp,itp trzeba im pomóc przesiewając ziarno od plew co się niewątpliwie nie sprawdzi.
  Będziemy mieli (myślę o Polsce) falę nielegalnych ,przejściowych emigrantów, ktorzy ponieważ nas nie stac na zasiłki dla nich bo są nielegalnie będą kraść ,robić rozboje itp itd .Będą robić wiele złych rzeczy.I my będziemy wiele złych rzeczy robić im..
  Nas nie stac i na miłośc boską nikogo na to nie stać.Nawet humanitarne Niemcy..Zresztą neonazi i pagida i "niezydentyfikowane " osoby palą kwatery przygortowane dla uchodżców. W Niemchech...
  Zante -spoko - nikt Ani nie uzna za element wywrotowy . Na innych blogach też piszą róznie.Bardziej radykalnie nawet powiedziałabym..
  Mnie sie osobiście ta fala uchodżcow też sie nie podoba. Jak ktos jest z Holandii to wie, dzis była podana wiadomośc,że obniża zasiłki ww..A zasiłki ww to jest wszystko ,te dla bezrobotnych ,te dla starszych ,renty i tp. Jest to wymierzone w emigrantów ale cierpią na tym wszyscy..Nie wiem jak na fijsie ale tu ma raczzej samych przyjaciół..

  OdpowiedzUsuń

Z wielką przyjemnością przeczytam, co masz do powiedzenia w danym temacie. Jeśli natomiast masz uwagi co do samej autorki bloga, jej poczucia humoru, inteligencji, wyglądu, sposobu życia i bycia, postrzegania świata, rodziny,itd.- nie pisz tego tutaj. Wyląduje to w spamie i autorka, jak to wstrętne mendy mają w zwyczaju, nawet nie doczyta. Polecam natomiast napisać do Watykanu, fokarium na Helu, Krzysztofa Krawczyka, psychiatry z miejscowości,w której mieszkasz...